Výběr fotografií z provozu na jedné z nejkratších polookružních linek liberecké MHD č. 21. Fotografie jsou seřazeny po trase od Králova Háje přes Fügnerovu zpět na Králův Háj. Vše ostatní se o lince dozvíte na stránkách projektu Liberecké linky MHD – přehled, historie, místopis.

,

Linka 15 v Liberci

Výběr fotografií z provozu na univerzitní a výletní liberecké lince MHD č. 15. Fotografie jsou seřazeny od terminálu Fügnerova ke konečné Lukášovské údolí. Vše ostatní se o lince dozvíte na stránkách projektu Liberecké linky MHD - přehled, historie, místopis.
,

Linka 14 v Liberci

Výběr fotografií z provozu na liberecké lince MHD č. 14. Fotografie jsou seřazeny od terminálu Fügnerova ke konečné Globus. Vše ostatní se o lince dozvíte na stránkách projektu Liberecké linky MHD - přehled, historie, místopis.
,

Paříž – město front

Co si budeme povídat... Každý by měl aspoň jednou za život navštívit Paříž. Rozhodně každý, kdo je v nějaké formě vztahu. Paříži nebudu věnovat samostatný článek, jak je obvyklé, ale jen menší galerii s několika postřehy.

12: Nejvytíženější linka s mnoha konečnými

Článek a vše ostatní o lince si můžete zobrazit také na stránce projektu Linky liberecké MHD - přehled, historie, místopis. Těžko by se hledal spoj dvanáctky z města na největší liberecké sídliště Rochlice, který není…
,

Linka 13 v Liberci

Výběr fotografií z provozu na krásné liberecké lince MHD č. 13. Fotografie jsou seřazeny od Doubí sídliště ke konečné Škola Kateřinky. Vše ostatní se o lince dozvíte na stránkách projektu Liberecké linky MHD - přehled, historie, místopis.
,

Linka 12 v Liberci

Výběr fotografií z provozu na frekventované liberecké lince MHD č. 12. Fotografie jsou seřazeny od Pavlovic křižovatky ke konečným Broumovská a Pekárny. Vše ostatní se o lince dozvíte na stránkách projektu Liberecké linky MHD - přehled, historie, místopis.
,

Veselé krávy (řada 714) na Liberecku

Řada lokomotiv 714 přezdívaná podle svého nátěru "veselé krávy" zasáhla do provozu na Liberecku jen okrajově. Od roku 2007 dostaly za úkol vozit některé osobní vlaky především v relacích Liberec - Turnov - Stará Paka, Turnov - Jičín - Hradec Králové a Liberec - Děčín. Poté postupně odcházely a jedna zbylá lokomotiva občas zaskakovala v provozu například za neschopné motorové vozy. Naposledy jsme mohli pravidelně tuto lokomotivu vídat ještě v roce 2019 na odpoledním spěšném vlaku z Liberce do Semil, který se vracel druhý den ráno jako osobní vlak. Na tomto oběhu byla často k vidění náhradou za nedostatečný počet jednotek 814-914 Regionova. Od grafikonu 2019/2020 v souvislosti se změnou dopravce již v Liberci žádná tato lokomotiva dislokována není.

Proč jsou řidiči autobusů někdy nevrlí?

Mezi veřejností panuje poměrně velký rozpor v pohledu na řidiče autobusu. Jedna část je považuje za převážně starší, protivné osoby, které se chovají agresivně na silnici a arogantně k cestujícím. Druhá skupina si velice…

Konečně je tu kvalitní analytický web. PárCentů se rozjíždí! Přečtěte si páteční analýzu.

Hledáte kvalitní analýzy akciových a dalších trhů, které vám usnadní rozhodování, do čeho investovat, a ušetří spoustu času? Já jsem takový web dlouho a marně hledal. Na zaběhnutých webech věnujících se finančním…