Provoz motorových vozů řady 843 na Liberecku

Motorové vozy řady 843 byly nedílnou součástí dopravy na Liberecku celých 14 let již od 10. prosince roku 2006. Do dnešních dnů zajišťují nepřetržitě rychlíky Liberec – Pardubice (linka R14A), podívaly se ale v některých grafikonech i na ostatní liberecké tratě. 10. prosince 2006 mimochodem vznikl na trati 030 (Liberec – Hradec Králové – Pardubice) řád, podle kterého se v prakticky nezměněné podobě jezdí dodnes. Něco se přesto mění.

V roce 2019 se změnil dopravce osobních vlaků z Liberce ve směru na Turnov a Starou Paku. V prosinci roku 2020 se pak změní i dopravce na rychlíkové lince R14A, ale i R14B (Liberec – Ústí nad Labem), kterou tento rok zajišťuje také řada 843. Změna dopravce bude znamenat pravděpodobně definitivní konec provozu řady 843 na Liberecku, snad s výjimkou trati z Mladé Boleslavi do České Lípy. Pojďme na tyto stroje zavzpomínat.

Důraz fotogalerie není kladen na krásu fotografií, ale spíše na zachycení maximálního množství aspektů provozu této řady, tedy na rozličné tratě, soupravy, počasí a roční období.

Další související galerie